Se Sandrou Mikuličovou alias @mamasandtapas o její kuchařce Spolu sníme. 👩‍🍳🏄

Se Sandrou Mikuličovou alias @mamasandtapas o její kuchařce Spolu sníme. 👩‍🍳🏄

Zajímavé osobnosti, jen půl minuty čtení.

Přečtěte si rozhovor, který jsme pro vás vedli se Sandrou Mikuličovou alias @mamasandtapas, autorkou krásné nové kuchařky Spolu sníme.

Divokost, svobodomyslnost i láska k přírodě se snoubí v kuchařce, která oslavuje sounáležitost. Sandra v ní své osvědčené, jednoduché recepty z běžně dostupných ingrediencí prolíná příběhy, díky nimž si budete knihou rádi listovat i jen tak před spaním.

Sandro, čím je kuchařka Spolu sníme výjimečná?

Svou opravdovostí. Nevznikala v kuchyni s moderním vybavením, ani nebyla focena na umělém světle a se zkrášlováním. Nepracoval na ní ani žádný food stylista. Většina receptů se fotila v přírodě, hlavně u oceánu.

Ze kterého jejího aspektu máte největší radost?

Z přátelství, která na základě jejího tvoření vznikla. Z fotek, z nichž sálá autentická atmosféra a radost z příběhů, co recepty doprovázejí.

Dokázala byste mezi recepty vybrat jednoho favorita?

Ne! Ale mám slabost pro šalvějové máslo, které je součástí jednoho z nich…

Prochází láska žaludkem?

Láska prochází každým kouskem našeho fyzického i astrálního těla, takže rozhodně ano!

A jí podle vás člověk očima?

Rozhodně. Existuje snad něco, co očima neposuzujete?

Co když přijde na knihy, soudíte je podle obalu?

To je to první, co člověk vidí, něčím musí zaujmout, ale nemyslím si, že lze obálku nějak generalizovat. Každého zaujme něco jiného. Já mám pocit, že jsem titulku podcenila a její hodnotu si uvědomila až ve finální fázi.

Kterou knihu máte teď sama rozečtenou?

Těch je několik. Třeba Cestu šamana od H. H. Mamaniho, Sapiens od Hararhio nebo třeba Nahou opici od Morrise. Vracím se k nim vždy po tak dlouhé době, že je kolikrát musím číst od začátku. Mám pocit, že mám na čtení stále málo času.

Pro které tři literární postavy byste ráda vařila a co byste jim připravila?

Vůbec nevím, jestli se nyní hluboce zamýšlet, nebo rovnou střílet… Ale asi zvolím druhou variantu a risku, že možná vůbec nebude dávat smysl. (směje se) Frankensteinovi bych uvařila skvělé italské špagety, které bychom společně snědli u tří svící a s lahví červeného vína, Pipi Dlouhé punčoše švédské kuličky a Peteru Panovi šlehačkový dort za krásné dětství plné fantazie.

Od koho byste si naopak ráda nechala uvařit?

Uvaříte mi vy?

A patří podle vás ananas na pizzu?

Pizza by měla představovat něco, co spojuje, vytváří romantickou atmosféru a je pojmem lásky a absolutní pohody. Rozhodně by se na ní neměl objevit ananas. Je to kontroverze, co společnost rozděluje desítky let. Nonsense.