Lekce severského životního stylu

Lekce severského životního stylu

Gastronomie, cestování, móda, design, architektura i zahradničení. Ať se zajímáte o cokoliv, je velká šance, že vám naše knihy se severskou tematikou rozšíří obzory.

Highlight mezi našimi novinkami, The Monocle Book of the Nordics, bude uveden do distribuce už 22. ledna. A přestože si ho u nás můžete předobjednat, jiné klenoty s podobnou tematikou byste v Book Therapy našli už nyní. Chápejte je třeba jako doplňující četbu pro ty, kdo chtějí o severském životním stylu vědět ještě víc.

Mikkel Karstad ve své kuchařce Nordic Family Kitchen učí vařit sezónně a vybízí k tomu, abyste do přípravy jídla zapojili celou rodinu. (Rozhovor s ním si můžete přečíst zde.) Nádherná publikace Slippurinn zase dává nahlédnout do zákulisí stejnojmenné islandské restaurace světového renomé.

Pro dobrodruhy jsme vybrali Nordic Cycle, která je návodem, jak prozkoumat krásy severských regionů ze sedla horského kola. Ty, kdo dávají přednost klidnějšímu kochání se přírodou, ocení spíš knihu Nordic Garden Design věnovanou severskému stylu zahradničení.

Mimochodem, za Nordic Garden Design stojí finské nakladatelství Cozy Publishing, na jehož inspirativní knihy o interiérovém designu, vaření nebo třeba saunování my v Book Therapy nedáme dopustit. Prozkoumejte je všechny na našem e-shopu a nezapomeňte si přečíst také rozhovor, ve kterém jedna z jeho autorek Jonna Kivilahti představuje svou knižní sérii Happy Homes.

Na své si u nás pochopitelně přijdou i děti. Jestli pak znáte severské mýty? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit společnou četbou s knihou Norse Myths.

A pokud máte zrovna čas leda na časopis, doporučujeme například Vogue Scandinavia, první uhlíkově neutrální edici módní bible, anebo třeba poslední vydání lifestylového magazínu Scandinavian Mind. Ten oslavuje základní severské hodnoty, jako je inovace, rovnost, udržitelnost a společenská spravedlnost, a seznamuje čtenáře s talentovanými lidmi, projekty, místy i produkty, co pozitivně ovlivňují svět. Oba časopisy v Book Therapy seženete exkluzivně.