Vonné svíčky: Podle čeho poznáte kvalitní a jak se o ni starat?

Vonné svíčky: Podle čeho poznáte kvalitní a jak se o ni starat?

Interiérová vůně a designový objekt v jednom. Takové jsou produkty od Meadows. Čím jsou výjimečné, ale třeba i jak si vybrat tu pravou, v rozhovoru vysvětluje Vladimíra Fremuthová, zakladatelka značky.

Vladimíro, jak se pozná kvalitní svíčka?

Vonné svíčky používáme v interiéru, a tak je dle mého názoru velmi důležité jejich složení. Kvalitní parfemace a přírodní vosk jsou nezbytností.

Dnešní trh s interiérovými vůněmi je velmi nasycený. Čím se svíčky Meadows liší od ostatních?

Svíčky Meadows se poprvé rozsvítily v roce 2012, tedy v době, kdy byla v prémiovém segmentu v Čechách zastoupena pouze jedna zahraniční značka vonných svíček. Měla jsem tedy to štěstí být první českou značkou bytových vůní. Velmi pečlivě jsem vybírala třeba i sklo, ve kterém budou prezentovány. Naše originální, ručně foukané sklo se vyrábí v Čechách a jeho vzor má stoletou tradiční formu z Kamenického Šenova. Když svíčka hoří, vzor skla vytváří kouzelnou atmosféru. Barva skla přitom krásně doplňuje danou parfemaci.

Co vás k výrobě svíček přivedlo?

Na samém počátku byla touha vyrobit lokální produkt, který bude ctít tradiční řemeslo. Mým záměrem bylo spojit dvě krásné věci – ručně foukané české sklo a interiérovou vůni.

Přála jsem si, aby se svíčka stala designovým objektem. Proto jsem v minulosti realizovala několik limitovaných edic s českými sklárnami a designéry. Jsem ráda, že jsou svíčky k dostání právě v Book Thearpy, neboť spojení knih a mihotavého světla svíčky pro mě představuje jedinečnou relaxační kombinaci.

Jak se o svíčky správně starat?

Při prvním zapálení je nejdůležitější nechat svíčku hořet po dobu minimálně dvou hodin, aby se vosk rozpustil po celé ploše. Pokud se svíčka sfoukne dříve, může pak tzv. tunelovat. Před každým zapálením také doporučuji zkrátit knot na pět milimetrů. U maxi svíček se musí samozřejmě zapálit vždy všechny knoty najednou.

Kterou vůni máte vy sama nejraději?

Přiznám se, že se mi na tuto otázku odpovídá velmi těžce. Všechny vůně tvořím tak, aby mi byly příjemné. V zimních měsících mám ale velmi ráda Mystic Cashmere s vůni kašmírového dřeva a Versper Glow s vůni dřeva santalového. Naopak teplejší měsíce mi zpříjemňuje Ambrosia Allure s vůní listů černého rybízu a mandarinky, anebo Rose Desire v krásném pudrovém skle, která voní po okvětních plátcích růže a bavlně.

Všechny svíčky od Meadows najdete zde.