Bude slavný brněnský BŪCHECK otvírat i v Praze?

Bude slavný brněnský BŪCHECK otvírat i v Praze?

Zajímavé osobnosti, jen půl minuty čtení.

S Peterem Szamuhelem, který spolu se Zuzanou Zuzákovou aka @dezertínou stojí za slavným food truckem Būcheck, jsme si popovídali (nejen) o jejich první, šťavnaté kuchařce.

Není divu, že se na něj stojí takové fronty! Brněnský food truck Būcheck, který najdete na Zelňáku jen co by kamenem dohodil od Book Therapy, je nejvoňavější široko daleko.

A nyní vydává svou první, hodně šťavnatou, neméně voňavou kuchařku.

Předobjednejte si ji už teď, nečekejte, až se objeví pověstné „Sold out“!

Petere – kečup, hořčice, nebo majonéza?

Toto je pro mě opravdu těžká otázka. Ví se o mně, že jsem milovník kečupu, na ruce mám dokonce vytetovaný ten od Heinz. Ale kdybych si měl vybrat jedno, bude to majonéza. K hranolkům určitě.

Co dělá z hranolek výjimečně dobré hranolky?

Úplně nejdůležitější jsou brambory: Jejich odrůda, jak byly pěstované, jak byly následně uskladněné a spousta dalších věcí. Naše hranolky jsou jiné než ostatní, protože dbáme na kvalitu brambor i všechny další procesy a pak je dvakrát smažíme na vepřovém sádle dokřupava. Dokonalé hranolky jsou totiž křupavé na povrchu a vevnitř jako obláček.

Zvládne podle kuchařky dobroty z Būchecku doma připravit i laik?

Ano, jsou tam velmi jednoduché recepty. Jsou tam i složitější, ale snažili jsme se jich napsat tak, aby je připravil každý. A některé zase až překvapí, jak velmi jednoduché jsou.

Co naopak kniha nabízí pro profesionály?

To si nedovoluji posoudit. Možná tam najdou malé finty a naše úpravy, které jim zaručí šťavnaté maso atd. Ale snažili jsme se vytvořit knihu tak atraktivní, aby ji chtěl každý, ať už je amatér, profík, nebo nevaří vůbec.

Proč jste se vlastně rozhodli vydat kuchařku?

Je to snadné – sami máme rádi kuchařské knihy a chtěli jsme vyrobit takovou, která v žádné knihovně nesmí chybět.

Nejde ale pouze o kuchařku. Co dalšího tedy kniha nabízí?

Spoustu zajímavých, někdy až kontroverzních fotek, dále v ní jsou zajímavé informace o nás a naší několikaleté gastrocestě, odkazy na naše dodavatele, které jsme se snažili představit zábavnou formou, anebo třeba záložka ve tvaru kečupu se slovensko-českými vysvětlivkami. Pokusili jsme se také propojit lifestyle se streetwearem, pouličními sporty a vařením. Přes QR kódy se při prohlížení dostanete na playlisty s hudbou, kterou jsme při práci na knize poslouchali my.

Co vás vedlo k výběru názvu Sold Out – vysíláte přání do vesmíru?

(směje se) To možná také! Dlouho jsme nemohli najít název, který by byl ten pravý, až jsme den před uzávěrkou vyprodali všechno jídlo a napsali jsme si na sociální sítě „sold out“. Vtom jsme dostali zprávu od našeho zákazníka, že tak by se měla naše kniha jmenovat. Přišlo nám to super.

Opravdu je Book Therapy jediným místem, kde je k dostání v předprodeji?

Book Therapy je zkrátka naše oblíbené knihkupectví, po dobu předprodeje k dostání nikde jinde nebude.

Už máme z tohohle rozhovoru na Būcheck děsnou chuť! Na co máte právě teď chuť vy?

Našel jsem si na vaše otázky čas rovnou po obědě, který jsem si dal v Globusu. Měli super vývar z Maggi a Gazdovskou pochoutku, což je kysané zelí, klobása, slanina a vepřové maso. Momentálně mám chuť na zmrzlinu z Ještě jednu, nejvíc na příchuť krupicové kaše. (směje se)

Poslední otázka: Nechystáte se někdy nakrmit i pražské? (Teď vysíláme do vesmíru přání my!)

Ano, chystáme, 7. června se objevíme v rámci pop-upu v Garrage22 ve Vnitrobloku. A kdo ví, třeba naplánujeme i release naší knihy v pražském Book Therapy, přijeli bychom i s jídlem…