Křížový výslech Lindy Bartošové a jejích Novinářek 🌸

Křížový výslech Lindy Bartošové a jejích Novinářek 🌸

Pro dnešek jsme křížovému výslechu podrobili Lindu Bartošovou, novinářku a spisovatelku, jejíž Novinářky se stále řadí mezi nejlépe prodávané knihy v Book Therapy.

Lindu netřeba dlouze představovat. Na televizních obrazovkách jsme ji vídali ve zpravodajství České televize a od ledna nás bude informovat o novinkách na Aktuálně.cz. Její knižní debut Novinářky je sbírkou výborných rozhovorů se ženami, které formují českou mediální scénu. Otevřeně v nich vyprávějí o tom, jaké musely během své kariéry překonat překážky, i co je stále žene kupředu. My se rozhodli vyzpovídat pro vás autorku samotnou.

 

Káva, nebo čaj?

Nápojová polyamorie! Den začínám čajem, abych ho vzápětí zalila kávou a tento cyklus po celý den střídám. Končím čajem na spaní. Takže asi vyhrává čaj?

Město, nebo les?

Na seberealizaci město, na rozpuštění nutkání seberealizace les.

Kočka, nebo pes?

Konečně něco, co mám jasně ložené. Haf!

Čemu zpravidla patří tvé první myšlenky po probuzení, a čemu poslední, než zavřeš oči?

Chtěla bych říct, že jsou to myšlenky zalité sluncem, ale jelikož trpím na noční můry a spíš temné a divoké sny, je to často úleva, že nic z toho není pravda. Když ulehám, doufám, že tentokrát mě moje hlava nechá trochu vydechnout. Takže asi naděje?

Na kterou pasáž své knížky jsi obzvlášť hrdá?

Jsem hrdá na upřímnost a odvahu mých respondentek.

Co tě jako novinářku nejvíc motivuje?

Chuť lépe pochopit, nahlédnout z co nejvíce úhlů, být uvnitř dění věcí a běhů a dějů. Taky vlastní ego a hejty ostatních.

Jaký je tvůj nejmilejší zdroj zpráv?

Zprávy od přátel a babičky.

Kdo je ti největším vzorem?

Moje vnitřní síla, která vím, že pořád někde dřímá, někdy na čas odejde, ale vždycky se vrátí. A proto je to moje největší hrdinka!

Kdy se cítíš nejšťastnější?

V horách, po běhu, při lásce, když něco zásadního zjistím a překopu své dosavadní smýšlení, ve vzácných a prchavých momentech lehkosti.

To nejdůležitější na konec: Patří ananas na pizzu?

Pokud je mu tam hezky, tak určitě patří.