Nové neodolatelné interiérové vůně od českého parfumérského domu Pigmentarium 🔥

Nové neodolatelné interiérové vůně od českého parfumérského domu Pigmentarium 🔥

Tomáš Ric, spoluzakladatel a CEO značky Pigmentarium, právě uvádí dvě nové neodolatelné interiérové vůně. Přijďte si k nim do Book Therapy přivonět ještě dnes!

Podzim je krásný. O to krásnější, když se na něj díváte oknem z tepla domova. Jako elegantní společnost přitom doporučujeme nové vonné tyčinky od Pigmentaria: Prague Olibanum zahalí interiér do tajuplné vůně kadidla, Saffron Absheron vás zase povzbudí sofistikovanou vůní šafránu. Jestli tohle není self-care, tak nevíme, co ano. Celá kolekce vonných tyčinek od Pigmentaria, novinky nevyjímaje, na vás už čeká v Book Therapy.

Tome, jak moc ovlivňují interiérové vůně náš stav mysli?

Ohromně. Už jen ten rituál, kdy se musí svíčka nebo vonná tyčinka zapálit, nás donutí se zklidnit, zamyslet. Uvědomit si, že jsme doma. Dobře známá vůně nám poskytne pocit bezpečí. Každá esence pak umí navodit jedinečnou atmosféru.

Například šafrán, který jsme nedávno uvedli, je opulentní, slavnostní, elegantní. Olibanum (kadidlo) je duchovní, vznešené. Jakoby nás spojuje s kolektivním vědomím, historií, budoucností. Růže je pro mě vůní čistoty, klidu.

Jaké já v tobě probouzejí vůně nových tyčinek?

Klidné, spokojené, přítomné já.

A kdo si je podle tebe vychutná obzvlášť?

Člověk, který žije městem, společností. Možná se musí rychle rozhodovat. Má hodně práce. Za den potká spoustu lidí a musí vést spoustu konverzací. Zároveň se ale umí odměnit. Už se zná a ví, co od života čeká. Umí se zpřítomnit i nechat plynout čas. Má své rituály.

Co voní nejkrásněji na světě?

Azánek a Žofinka. Naši pejsci.

Jakou vůni nosíš nejraději ty sám?

Za tu dobu, co máme Pigmentarium, jsem se naučil vůně střídat. Podle nálady, podle události, podle počasí. Mám moc rád pižmo a animální ingredience, ale miluju na sobě i růži. Mám rád ten kontrast maskulinity a feminity.

Soudíš knihu podle obalu?

Téměř vždy jo. A taky podle toho, co už jsem se dozvěděl a jakou mám zkušenost. Vlastně mám rád ten moment probuzení, když jsem měl špatný úsudek. Aha moment. To posouvá.

Která nyní čeká rozečtená na Tvém nočním stolku?

Ten sloupec rozečtených knih se neustále zvětšuje. Zrovna teď tam mám Červený dům od Marka Haddona. Na toho mě i přátele naučil můj partner. Vlny od Virginie Woolfové. Kniha, která ovlivnila dílo naší dobré přítelkyně a sochařky Terezy Štětinové. Kniha, která sloužila jako jeden z několika inspiračních zdrojů parfému Genesis, uvedeném letos na jaře. Pak tam mám životopis Soni Červené, jejíž život je neskutečnou inspirací k síle a odhodlání. Jsem velice vděčný, že s ní mohu vést pravidelnou korespondenci. Je to legrace. A pak tam mám Byli jsme tu vždycky od Filipa Titlbacha.

Čemu patří tvé myšlenky, když zhasneš a jdeš spát?

Já se ani nestihnu zamyslet. Během několika vteřin usínám.

Kam vlastně zmizí světlo, když zhasneš?

Určitě do nějakého zatemňovače. To je jasné.

A může včela píchnout včelu?

Jednoznačně.