Book Therapy byste klidně mohli krátce popsat jako butikové knihkupectví, kde najdete knihy a časopisy výjimečné formou i obsahem. Nemýlili byste se. My ale věříme, že jsme mnohem víc.

Od samého začátku si přejeme být protipólem uspěchanosti. Tedy místem, kam vejdete a hned mezi dveřmi z vás opadne stres, a odkud odcházíte inspirovaní a zkrátka víte, že se budete rádi vracet.

Donesl se k nám vtip, že kdyby se do Book Therapy nedopatřením dostala nehezká kniha, spustil by se alarm. Krása je skutečně jedním z našich kritérií. Kdo by si nepřál být obklopený krásou? Promítá se do obálek titulů v naší nabídce, do jejich obsahu i do způsobu, jakým knihkupectví žije.

Udržitelnost vnímáme jako slušnost, nikoliv výsadu. Proto dáváme přednost bezhotovostním platbám. Proto raději účtenky netiskneme, ale posíláme e-mailem. Proto apelujeme na dodavatele, aby nám zboží neposílali v doprovodu hory plastu a papíru. Proto nemáme téměř žádný odpad – krabice, v nichž nám knihy s časopisy chodí, přenecháváme jiným obchodům, které je dál využívají. 

Bytelnou bednu, v níž občas pendluje zboží mezi pražskou a brněnskou pobočkou, považujeme za nenahraditelnou součást týmu, a naše tiskárna se rozhodně nepředře. Víme, že nejsme dokonalí, ještě nás čeká velký kus cesty, ale krok za krokem se snažíme být lepšími, šetrnějšími.

Jsme byznys založený na tzv. kindness economy. Nechceme pouze růst, chceme také dávat. Náš obchodní úspěch by měl jít vždy ruku v ruce se společenským pokrokem.

Book Therapy je totiž opravdu víc než butikové knihkupectví. Jsme místem setkávání podobně smýšlejících lidí, kteří věří, že svět může být lepším místem a jsou ochotní se o to s námi společně zasadit.