…bychom měli vždy začínat u sebe.

Platí to o nasazení kyslíkové masky v padajícím letadle (chraň Bůh!) a platí to o duševní hygieně. Kdy jste naposledy měli čas mít čas? Pokud musíte vzpomínat, je to příliš dlouho.

 

…všechny kvalitní knihy jsou si rovny.

Každá si zaslouží být vystavená, jako by šlo o umělecké dílo.

 

…forma je stejně důležitá jako obsah.

Nenajdete u nás knihu, která by neprošla zátěžovou zkouškou. Baví nás číst, baví nás prohlížet? A baví nás, i když jen tak leží na stole? Až když dostane všechna „ano“, může pokračovat do obchodu. Jsme kurátory, abyste vy už nemuseli.

 

…méně je více.

Záleží nám na tom, abyste se u nás mohli nadechnout, a tak ve chvíli, kdy do nabídky přidáme novou knihu, jedna stará musí z kola ven. #sorrynotsorry

 

…žijeme v globalizovaném světě.

Rádi podporujeme lokální autory, ale to nejlepší z nejlepšího pochopitelně nehledáme pouze v našich luzích a hájích. Pokud titul dělá svět lepším místem, kdo by řešil původ?

 

…otevírací doba, co opomíjí lidi, kteří stráví většinu dne v práci, není nic než provokace.

Otevíráme v pravé poledne a zavíráme až o osmé večerní. V Brně o hodinu dřív, protože je vždycky napřed.

 

…něco chtít někdy znamená chtít to hned.

Doručení po Praze do dvou hodin od objednání, anyone?

…všechno má svůj čas.

Pokud nevíte, co chcete, ale víte, že to poznáte, jakmile to uvidíte, mohla by vás potěšit možnost mít po zavírací době Book Therapy pro sebe, případně své plus jedna a/nebo sklenici českého vína, a to s playlistem šitým na míru. 

 

…překvapení má své kouzlo.

Našim přáním není nabízet jen to, po čem toužíte. Našim přáním je nabízet, po čem jste ani netušili, že toužíte, dokud jste to u nás neviděli.

 

…děti jsou naše budoucnost, a proto si zaslouží zvláštní pozornost.

V rámci projektu Flowers & Dinosaurs s psychology vybíráme tituly, které nejmenším zábavnou formou pomáhají např. rozvíjet jemnou motoriku a vzdělávají je, aby z nich vyrostly silné a nezávislé osobnosti. Selekci jednou za měsíc rozesíláme rodičům, kteří tak mají další způsob, jak se svými dětmi trávit volný čas kvalitně.

…knihkupectví nemusí nutně nabízet jen knihy.

Book Therapy patří také časopisům. Samozřejmě ne těm, nad nimiž se po přečtení loupou brambory, ale těm, které má člověk chuť mít vystavené a vracet se k nim, znovu a znovu.

 

…kdo se obklopuje krásou, je šťastnější.

Dbáme na to, aby se u nás zákazníkům líbilo a odcházeli obohaceni nejen o knihy a magazíny, ale taky inspirováni k tomu udělat si domov hezčí. Pár dekorativních předmětů se dá pořídit přímo u nás.

(S tím pochopitelně souvisí hudba. Zatímco v některých knihkupectvích ji mají za rušivý element a jen při té představě tahají česnek a kříž, my jejímu výběru věnujeme péči. Nechceme tvrdit, že máme rádi všechno dotažené do posledního detailu. Ale máme.)

 

…všechno souvisí se vším.

Nezáleží jen na tom, co si odnášíte, ale i jak si to odnášíte. Ať už se tak rozhodnete potěšit sami sebe nebo své blízké, váš nákup vám vždy pečlivě zabalíme do hedvábného papíru, a pokud vám nemůžeme poděkovat osobně, například za nákup přes internet, přiložíme k zásilce alespoň ručně psanou kartu.

 

…dobrá rada je nad zlato.

Náš personál se na výběru knih podílí. Říká se, že kdo se ptá, moc se dozví. Ale kdo říká, že vědět hodně je špatně?