Začněte den s Teodorikem Menšlem, spoluzakladatelem značky In August Company 💙

Začněte den s Teodorikem Menšlem, spoluzakladatelem značky In August Company 💙

Zajímavé osobnosti, jen pár minut čtení.

Začněte den rozhovorem s Teodorikem Menšlem, spoluzakladatelem love brandu In August a tedy i spoluautorem nové stylové kuchařky Studio Cookbook Company. Pokračovat můžete třeba tím, že v Book Therapy objevíte její kouzlo na vlastní oči.

Říká se, že člověk jí nejprve očima, a kuchařka Studio Cookbook je výbornou volbou každému, kdo je rád nasycen krásou. Kromě estetiky příznačné pro značku In August nabízí také jednoduché, rychlé recepty od slavného kuchařského páru Petra Židka a Kláry Waldhauserové, co rozmazlí vaše chuťové pohárky a namísto toho, aby vás vypojily z provozu, vám dodají energii. My pro vás Teodrika, který spolu s Karolínou Strykovou stojí za značkou In August, krátce vyzpovídali.

Teo, co jsi naposledy v kuchyni sám vytvořil?

Zajímavé slovo – „vytvořil“! úplně naposledy jsem tam nakrájel jablko. A předtím jsem nakrájel brambory, vyskládal je na plech, polil dvěma druhy olivového oleje a dal do trouby. Vytvořil jsem tedy pečené brambory. Vařili jsme společně s Karolínou, takže jsem spíš spolu-tvořil. K tomu jsme měli hrášek, zprudka osmaženou cibulku, vajíčko a fetu. Vše v jedné misce, je to takové naše comfort food.

Vidíš, a to nám Karolína říkala, že vařit neumíš!

Řekněme, že nejsem úplně přirozený talent.

Co tě tedy lákalo na tom dát vzniknout kuchařce?

Právě to, že neumím vařit. Jídlo neberu jen jako hmotu, kterou člověk potřebuje k životu, snažím se užívat si ho a hlavně při konzumaci vnímat, co jím. Někdy s Karolínou jídlo až moc řešíme, ale baví nás to tak.

Určitě je jídlo, které umíš připravit opravdu dobře…

Zrovna ty pečené brambory. A pak cokoliv na ohni, to mě moc baví. Třeba restovanou hlívu se sójovou omáčkou nebo rychle uzeného lososa podle Toma Herberta z knížky Do / Wild Baking.

Proč jste ke spolupráci na knize přizvali Petra s Klárou?

Myslím, že o jídle přemýšlíme podobně, také nás všechny spojuje obliba severské kuchyně. Petra jsem osobně neznal, oslovil jsem ho na základě jeho práce pro ZE MĚ projekt, kavárnu Hrnek a KRO. Klára byla jednou z našich prvních zákaznic a vařila v Mikyně v Liberci nebo v karlínské Etapě, kde nám taky moc chutná. Celé nám to zapadlo a dávalo smysl.

Čím je první kuchařka In August výjimečná?

Zamýšlí se nad tím, že oběd v pracovním prostřední nemusí být nutně ohřáté jídlo z krabičky nebo z nejbližší hospody. Snažíme se ostatní inspirovat k tomu, aby jedli zdravě a zároveň se jim po obědě nechtělo jít spát.

Jak si představuješ absolutní štěstí?

Zajímavá otázka, ale já nejsem příznivec ničeho „absolutního“, nevěřím na to a vlastně mě to i trochu děsí. Zato věřím, že štěstí je o nastavení mysli.

A řídíš se nějakým mottem?

Nic není absolutní.

Nemůžeme vynechat ani naši klasickou otázku: Patří ananas na pizzu?

Já si ananas na pizzu nedávám, ale nedalo mi to a podíval jsem se na Wikipedii, kde jsem natrefil na tenhle citát o pizze Hawaii od amerického autora Johna Greena a připadá mi skvělý: „Kanadský vynález řeckého přistěhovalce, který se inspiroval čínskou kuchyní, aby do italského pokrmu přidal jihoamerické ovoce, a který získal největší popularitu v Austrálii.“

Co tě čeká, až odpovíš na tuhle otázku?

Oběd!