Inez, kartičky Mluvme spolu a princezna Diana 🃏

Inez, kartičky Mluvme spolu a princezna Diana 🃏

Zajímavé osobnosti, jen půl minuty čtení. Na dotazník Book Therapy se můžete těšit každé středeční ráno. Dnes s Inez Priger, autorkou konverzační karetní hry Mluvme spolu, s jejímž objednáním z Book Therapy doporučujeme neotálet.

Kdybyste měli na příští setkání s blízkými vzít jednu jedinou věc, měla by to být hra Mluvme spolu. 80 karet – 80 otázek, některé snazší, některé náročnější, všechny se stejnou misí: Rozpoutat vášnivou konverzaci, při které se navzájem poznáte ještě lépe a najdete kuráž říct i to, co se ne vždy říká snadno. Tahle hra má jediné pravidlo, a tím je upřímnost. To nejlepší na ní přitom je, že vyhrávají úplně všichni, kdo ho dodržují. V Book Therapy karty seženete také ve variantě pro děti. Skvělý, zábavný způsob, jak upevnit vzájemnou důvěru a zkvalitnit své vztahy, nemyslíte?

Inez, jak ráda začínáte svůj den?

O samotě, jen s šálkem kávy.

A jak ho ráda končíte?

Tichou četbou nebo surfováním na Pinterestu v posteli. Anebo rozesíláním videí z TikToku manželovi a přátelům. (směje se)

Když už jsme u manžela, co je tím prvním a posledním, co mu během dne obvykle řeknete?

První: „Které z dětí dneska vezmeš do školy ty?“ A poslední: „Myslím, že už ten film s tebou dneska nedám, jsem vyčerpaná.“

Komu hra Mluvme spolu přijde vhod obzvlášť?

Komukoliv, kdo má potíž otevřít se, anebo touží po kvalitně stráveném čase se svými milovanými.

Která z otázek pro dospělé vám připadá nejzáludnější?

„Kdyby vás mohl na 10 vteřin slyšet celý svět, co byste řekli?“

Je nám jasné, že na karty dostáváte samý úžasný feedback, měl pro vás přesto některý zvláštní význam?

Mám dva oblíbené. V prvním případě šlo o dceru s matkou, které spolu deset let nemluvily. Pak přišla dcera s nápadem, že by katy mohly problém vyřešit. Dopadlo to tak, že si pobrečely, omluvily se jedna druhé a odpustily si. Od té doby prý mají skvělý vztah. Druhý feedback je o malé dívce, která byla velmi stydlivá a nerada mluvila s druhými. Díky kartám se otevřela a dokonce i méně koktá.

Co čekat od varianty pro děti?

Otázky pro děti se zaměřují převážně na dobré a pozitivní věci. Karet, s nimiž děti mluví o tom, co je trápí, je jen pár. Dospělí by měli být připravení správně zareagovat, i když je odpověď dítěte zaskočí.

Kde jste při tvorbě karet čerpala inspiraci?

Snažila jsem se představit si různé situace s různými přáteli, a jak by se takové situace mohly proměnit ve smysluplnou, hlubokou konverzaci.

Můžete doporučit nějaké knihy o tom, jak s druhými mluvit?

Upřímně řečeno jsem na toto téma žádnou knihu nečetla, ale jsem si jistá, že existuje spousta knih moderní psychologie, které čtenáři pomáhají poznat se a vyvíjet. Protože když jste v pohodě sami se sebou, budete v pohodě i s druhými a budete vědět, jak s nimi správně hovořit.

Kdybyste si karty mohla zahrát s kýmkoliv, skutečným nebo fiktivním, živým nebo mrtvým, kdo by to byl a kterou z otázek byste mu nebo jí ráda položila?

Zahrála bych si s princeznou Dianou a zeptala se jí, co by si vybrala, kdyby na své minulosti mohla jednu skutečnost změnit.